Ocon: Renault nie będzie zwyciężać w sezonie 2020

Francuz podkreśla jednak, że w dłuższej perspektywie jego celem jest mistrzostwo świata.
03.12.1910:01
Mateusz Szymkiewicz
932wyświetlenia


Esteban Ocon przyznał, że ma świadomość, iż nie będzie dysponował zwycięskim bolidem Renault w sezonie 2020.

Francuz powróci do startów w Formule 1 po rocznej przerwie. Kierowca spędził sezon 2019 jako trzeci zawodnik Mercedesa, koncentrując się na pracy w symulatorze oraz pojedynczych występach za kierownicą bolidu, jak testy opon z Pirelli.

Szef Renault - Cyril Abiteboul, przyznał, że Ocon powinien wnieść do zespołu ogień, którego brakowało w tym roku u Daniela Ricciardo oraz Nico Hulkenberga. Z kolei sam 23-latek podkreśla, że zrobi wszystko co w jego mocy, by spełnić oczekiwania stajni z Enstone.

Czytałem to i zrobię ku temu wszystko - powiedział Esteban Ocon dla Le Figaro. Chcę porównać się z Danielem [Ricciardo], ponieważ zawsze chcę walczyć z najlepszymi i celem jest znaleźć się przed nim. Mimo dużych postępów w ostatnich latach, nie mamy jeszcze bolidu zdolnego do zwycięstw i raczej nie będziemy mieli takiego w kolejnym roku. Najważniejsze jest utrzymanie motywacji i robienie postępów już od pierwszego dnia. Chcę być mistrzem świata, a nie siódmym lub ósmym kierowcą w klasyfikacji.

Francuz odniósł się również do Nico Hulkenberga, który ustąpił mu miejsca w Renault i wypadnie ze stawki na sezon 2020. Wciąż jest wiele rzeczy, których nie rozumiem na płaszczyźnie biznesowej. Nico zasłużył na to, by pozostać w F1. Mogę nie być w najlepszej pozycji, by o tym rozmawiać, ale z pewnością jest pewien błąd w systemie. Nic nie jest proste, nawet dla tych, którzy przychodzą ze wsparciem finansowym. Kiedy masz chwilę słabości, jest grupa kierowców, która deklaruje gotowość do zajęcia twojego miejsca - zakończył Ocon.