Wolff: Testy z Mercedesem nie będą sprawdzianem dla Russella

Kierowca Williamsa będzie pracował z niemieckim producentem w Abu Zabi.
03.12.1910:28
Mateusz Szymkiewicz
1350wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff zaprzeczył, jakoby testy w Abu Zabi miały być sprawdzianem dla George'a Russella przed potencjalnym zatrudnieniem go w Mercedesie.

Brytyjczyk, który jest kierowcą wyścigowym Williamsa, weźmie udział w testach przyszłorocznych opon Pirelli z niemieckim producentem. Ponadto Russell jest przewidziany do późniejszych jazd na niskoprofilowym ogumieniu szykowanym z myślą o 18-calowych felgach i sezonie 2021.

Pojawiły się sugestie, jakoby Mercedes rozważał zatrudnienie George'a Russella w najbliższych latach na wypadek utraty Lewisa Hamiltona lub rozstania z Valtterim Bottasem. Teoretycznie Brytyjczyk jest pierwszy w kolejce do angażu, po tym, jak z Renault wieloletnią umową związał się Esteban Ocon. Mimo to taki scenariusz wykluczył szef niemieckiego zespołu - Toto Wolff.

Nie, już na samym początku powiedziałem George'owi, że nie jest to dla niego sprawdzian - powiedział Toto Wolff. Już teraz wiemy do czego jest zdolny, więc niezależnie od tych testów widzimy go w przyszłości jako kierowcę Mercedesa. Jest szybki, ma talent oraz wyścigową inteligencję. Nie da się po prostu wygrać rok po roku GP3 oraz Formuły 2 jako debiutant. Niewielu kierowców było do tego zdolnych i nawet w Formule 1 jego rekord jest wyjątkowy. Test ma mu pomóc zebrać większe doświadczenie. Nie musi nam nic udowadniać. Poza tym George jest związany kontraktem z Williamsem.