Briatore wątpi w przenosiny Hamiltona do Ferrari

Z kolei Vitantonio Liuzzi uważa, że zatrudnienie 34-latka u boku Leclerca byłoby nieproduktywne.
03.12.1910:44
Mateusz Szymkiewicz
1186wyświetlenia
Embed from Getty Images

Flavio Briatore wątpi, by Lewis Hamilton mógł dołączyć do zespołu Ferrari od sezonu 2021.

Od kilku miesięcy pojawiają się spekulacje, jakoby Brytyjczyk rozważał dołączenie do legendarnej ekipy po wygaśnięciu aktualnej umowy z Mercedesem. Z kolei w trakcie Grand Prix Abu Zabi ujawniono, że Hamilton odbył w tym roku dwa spotkania z Johnem Elkannem, prezesem Fiat-Chrysler.

Poczekałbym chwilę, ponieważ Ferrari może już mieć kierowcę o wartości Hamiltona - powiedział Flavio Briatore, były szef m.in. Renault, odnosząc się do Ferrari i Charlesa Leclerca. Posiadanie dwóch wartościowych kierowców w jednym zespole może być ryzykowne, co widzieliśmy w tym roku z Vettelem oraz Leclerkiem. Nie zapominajmy, że w poprzednich latach Hamilton w trakcie dominacji Mercedesa mógł jeździć zrelaksowany, praktycznie w ogóle nie popełniał błędów. To mogłoby się zmienić pod presją Leclerca w Ferrari.

Z kolei były kierowca Toro Rosso, Force India oraz HRT - Vitantonio Liuzzi, uważa, że zatrudnienie Hamiltona i Leclerca przez Ferrari byłoby nieefektywne. Interesująco byłoby zobaczyć Lewisa w Ferrari, ale uważam, że posiadanie dwóch kogutów w jednym domu okazałoby się nieproduktywne - dodał Włoch.