Ferrari będzie nadal pozwalać kierowcom na walkę na torze

Mattia Binotto dodał, że jest bardzo zadowolony z pierwszego sezonu Leclerca w Scuderii.
04.12.1909:01
Nataniel Piórkowski
1586wyświetlenia


Mattia Binotto dał jasno do zrozumienia, że Sebastian Vettel i Charles Leclerc będą mogli walczyć ze sobą na torze w sezonie 2020.

Po incydencie, którzy pozbawił Ferrari punktów w wyścigu o Grand Prix Brazylii, sugerowano, aby zespół wprowadził jasne instrukcje dotyczące wewnętrznej rywalizacji.

Szef zespołu zaznaczył jednak: Jeśli spojrzymy na ostatnie wyścigi, to nasi kierowcy mieli wolną rękę w ściganiu. Myślę, że tak samo rozpoczniemy kolejny sezon.

Vettel wszedł w sezon 2019 jako wyraźny lider Scuderii. Binotto przyznał jednak, że postawa młodego Leclerca zaskoczyła wszystkich.

Jest szybki, radzi sobie z presją, jest dobry w pojedynkach na torze, jest dobry w wyścigach. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Zdobył siedem pole positions i dwa zwycięstwa. To jego debiutancki sezon w Ferrari i zakończył go przed Sebastianem - to wielkie osiągnięcie. Oczywiście nie możemy być usatysfakcjonowani z osiągów bolidu lub błędów, które popełniliśmy. Włączam w to także kiepską niezawodność i niektóre z naszych decyzji. Trzeba jednak iść naprzód.