Villeneuve: Honda może skomplikować sezon Red Bulla

Kanadyjczyk wątpi, iż japoński producent dostarczy topową jednostkę napędową.
09.12.1914:32
Nataniel Piórkowski
1645wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jacqes Villeneuve nie sądzi, aby ekipa Red Bull-Honda mogła powalczyć o mistrzostwo świata w sezonie 2020.

Stajnia z Milton Keynes będzie zabiegać nie tylko o zdobycie pierwszej mistrzowskiej korony od 2013 roku, ale także o zatrzymanie na swoim pokładzie Maxa Verstappena.

Villeneuve - mistrz świata z sezonu 1997, uważa, że Red Bull ma do dyspozycji świetny bolid, ale jego słabym obszarem będzie silnik Hondy.

Honda nie jest na tym samym poziomie co inni producenci, bo nie jest w stanie przejechać siedmiu wyścigów na jednej jednostce napędowej.

Kanadyjczyk dodał, że jeśli Honda postawi na wyższą żywotność silnika, to automatycznie doprowadzi to do redukcji mocy.

W rozmowie z Algemeen Dagblad Verstappen podkreślił, jak ważny będzie dla jego zespołu początek sezonu 2020.

Nie może być tak, że łapiemy formę dopiero w połowie roku. Musimy być w ścisłej czołówce od samego początku sezonu. Nie od lata, nie pod koniec sezonu. Musimy być na czele już od pierwszego wyścigu. Wszyscy są tego świadomi.

Verstappen sądzi, że Red Bulla czeka bardzo ważny sezon. Pokazali, że nie uciekają się do życzeniowego myślenia. To dlatego jestem w tym zespole, nawet jeśli realizacja naszego celu nie będzie taka prosta.

Helmut Marko dodał z kolei w rozmowie z Kronen Zeitung, że Red Bull nie zrealizował wszystkich tegorocznych celów. W tym sezonie trzymaliśmy się poniżej naszego potencjału. Wygranie pięciu Grand Prix było całkiem realne.