Marko: Red Bull nie będzie miał żadnych wymówek w sezonie 2020

Austriak zdradził też, że zespół wyprzedza harmonogram prac o dwa tygodnie.
18.12.1917:27
Mateusz Szymkiewicz
1308wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że Red Bull nie będzie miał żadnych wymówek w sezonie 2020, jeżeli nie włączy się do wyrównanej walki o mistrzowskie tytuły.

Stajnia z Milton Keynes ma za sobą udane mistrzostwa, które pełniły funkcję przejściowych w związku z rozpoczęciem współpracy z Hondą. Max Verstappen za kierownicą RB15 zdołał wygrać na torach w Austrii, Niemczech oraz w Brazylii, natomiast na Hungaroringu i Interlagos ruszał z pole position.

Nie mamy żadnych wymówek w kontekście sezonu 2020 - powiedział Helmut Marko, doradca Red Bull Racing. Nauczyliśmy się wiele rzeczy w tym roku. Moc silnika należy już do czołówki i mamy referencyjnego kierowcę. Teraz to od nas zależy stworzenie dobrego podwozia.

Austriak zdradził też, że Red Bull zrezygnował z maksymalnego wydłużania prac rozwojowych i już teraz wyprzedza o dwa tygodnie harmonogram. Po raz pierwszy już teraz sprawdzamy nowy silnik na hamowni, czternaście dni wcześniej niż zwykle. Wkraczamy w nowy sezon przygotowani jak nigdy dotąd, dysponując świetnym konceptem - zakończył 76-latek.