Arthur Leclerc dołączył do Akademii Kierowców Ferrari

Brat Charlesa był wspierany w ubiegłym roku przez program Saubera.
18.01.2009:06
Mateusz Szymkiewicz
974wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari potwierdziło, że Arthur Leclerc został nowym członkiem Akademii Kierowców.

18-latek jest młodszym bratem Charlesa, aktualnego kierowcy Scuderii. Jego doświadczenie w wyścigach samochodowych to dwa lata spędzone za kierownicą bolidu Formuły 4. W ubiegłym roku Monakijczyk konkurował w niemieckiej edycji mistrzostw, którą zakończył na trzeciej pozycji z dorobkiem jednej wygranej i łącznie ośmiu miejsc na podium.

Jak poinformowano, Leclerc spędzi sezon 2020 w Mistrzostwach Europy Formula Regional jako kierowca Prema Powerteam. 18-latek, który w zeszłym roku był wspierany przez Saubera, teraz przystąpi do zmagań jako członek Akademii Kierowców Ferrari.

Jestem naprawdę szczęśliwy mogąc ogłosić, że będę ścigał się w Formule Regional z jednym z najlepszych zespołów w juniorskich seriach - powiedział Arthur Leclerc. Mój pierwszy test w bolidzie miał miejsce dwa lata temu właśnie z Premą i zawsze marzyłem o startach dla nich. To świetna możliwość połączona z wielką szansą. Jestem dumny potwierdzając, że dołączyłem do Akademii Kierowców Ferrari. Jestem wdzięczny za podarowane mi zaufanie oraz wsparcie. Nie mogę się już doczekać powrotu do samochodu wyścigowego.

Monakijczyk dołączy w Akademii do Gianluki Petecof, który będzie jego zespołowym partnerem w Formula Regional. Pozostałymi członkami FDA będą Dino Beganovic, Giuliano Alesi, Marcus Armstrong, Enzo Fittipaldi, Callum Ilott, Robert Schwartzman oraz Mick Schumacher.