Mercedes: Ferrari może ukrywać swój potencjał

Vettel potwierdził, że Scuderia nie ma obecnie w planach korzystać z pełnej mocy silnika.
24.02.2010:07
Nataniel Piórkowski
2105wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes sugeruje, że Ferrari mogło umyślnie maskować swój pełny potencjał podczas pierwszej części zimowych testów Formuły 1.

W biuletynie podsumowującym zakończoną w piątek pierwszą turę zimowych testów w Barcelonie Mercedes tonował nastroje po tym, jak media i fani przyznali mu miano faworyta do mistrzowskich tytułów.

Nikt nie chce wypalić, że jest szybszy od innego teamu, bo nie wiadomo, co skrywa twój rywal lub co wkrótce się wydarzy. Na przykład czy Red Bull wprowadzi pakiet znaczących poprawek przy okazji drugiej tory testów? Dlaczego Ferrari spędziło pierwsze trzy dni zajęć używając jednostki napędowej, która ciągle pracowała na niższym poziomie niż u ekip partnerskich?.

Vettel wyjaśniał, że Ferrari nie chciało wykorzystywać pełnej mocy swego silnika i zaznaczył, że wcale nie musi tego robić podczas zimowych testów.

Można bawić się różnymi trybami silnika i to w naprawdę sporym wymiarze. Myślę że na obecnym etapie celem nie jest pokazanie maksymalnej mocy. Teraz celem jest przejechanie możliwie jak największej liczby okrążeń.

Dopiero wtedy można zwiększać moc jednostki napędowej i robić tego typu rzeczy. Prawdopodobnie nie jest to coś, co chciałbyś zrobić podczas testów. Na pewno nie chcesz pokazać swoich kart przed wszystkimi. O ile mi wiadomo, nasz zespół nie ma tego w planach.