Yamamoto: Honda nie jest w stanie zadeklarować pozostania w F1

Japończyk wciąż negocjuje z Helmutem Marko i czeka na ruchy ze strony władz sportu.
04.03.2008:23
Mateusz Szymkiewicz
1382wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Honda Motorsport - Masahi Yamamoto, przyznał, że producent nie jest w stanie zadeklarować pozostania w Formule 1 po sezonie 2021.

Japoński koncern współpracuje z zespołami należącymi do Red Bulla i pod koniec minionego roku potwierdził, że pozostanie ich dostawcą w sezonie 2021. Dalsza przyszłość Hondy stoi pod znakiem zapytania i jak się okazuje, konieczne jest wypracowanie nowych porozumień z klientami oraz poznanie szczegółów dotyczących przyszłości Formuły 1.

Nadal negocjujemy z Helmutem Marko - powiedział Masahi Yamamoto, który podkreślił, że rozmowy z Red Bullem nie są zbyt trudne. Pozostanie Hondy zależy od warunków. F1 musi pozostać szczytem sportów motorowych, gdzie przemysł samochodowy może rzucić wyzwanie i udoskonalać swoją technologię.

Japończyk przyznał, że status Formuły 1 może ucierpieć po wprowadzeniu zmian zaplanowanych na 2021 rok. Bardzo ważne jest co widzą kibice podczas oglądania widowiska. Jeżeli nie będą wspierać faktu, że F1 jest najlepszą serią w motosporcie, dalsza obecność będzie miała dla nas mniejszą wartość.