Carey: Rozmowy o Porozumieniu Concorde są na właściwej drodze

Szef Formuły 1 potwierdził, że prace nad umowami wkroczyły w decydującą fazę.
04.03.2008:34
Mateusz Szymkiewicz
688wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Formuły 1 - Chase Carey, potwierdził, że rozmowy z zespołami na temat nowych Porozumień Concorde wkroczyły w decydującą fazę.

Dotychczasowe umowy wygasają z końcem 2020 roku i od dłuższego czasu trwa ustalanie warunków, które będą obowiązywały w kolejnych pięciu latach. Nowe Porozumienie Concorde ma zawierać ograniczenie budżetów czy nowy format przyznawania pieniędzy z nagród za pozycję na koniec sezonu.

Jesteśmy na dobrej drodze - powiedział Chase Carey, szef Formuły 1, zapytany o rozmowy z ekipami. Po zatwierdzeniu nowych regulacji od 2021 roku, jesteśmy na zaawansowanym etapie z zespołami przy ustalaniu warunków Porozumienia Concorde, które wzmocni ich model biznesowy i pozwoli rozwijać się sportowi.

Amerykanin przyznał, że jego celem było utrzymanie negocjacji poza zasięgiem mediów. Lepiej jest poczekać i złożyć podpisy, niż wcześniej powiedzieć zbyt wiele. Czujemy jednak, że osiągnęliśmy cele, które obraliśmy, by uczynić ten sport zdrowszym. Nowe porozumienia są dużym postępem pod względem kosztów, przychodów oraz dystrybucji.