Ricciardo: Renault nie jest trzecią siłą w stawce

Francuski producent zaprezentował mocne osiągi podczas zimowych testów.
05.03.2016:55
Mateusz Szymkiewicz
1792wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo zaprzeczył, jakoby Renault mogło rozpocząć sezon 2020 jako trzecia siła w stawce.

Francuski producent zaprezentował mocne osiągi podczas zimowych testów z mocno przeprojektowanym modelem R.S.20. Kierowcy ekipy - Daniel Ricciardo oraz Esteban Ocon, wyrażali się o nowym samochodzie w samych superlatywach, jednakże Australijczyk tuż przed rundą w Melbourne postanowił ostudzić oczekiwania.

Zdecydowanie nie jesteśmy tak szybcy jak Mercedes - powiedział Daniel Ricciardo. Muszę jednak podkreślić, że gdybym nie był tak szybki na miękkich oponach, wówczas byłbym rozczarowany. Przejechałem dobre okrążenie [na testach] i to było pozytywne, że byliśmy w stanie je zrobić. Mimo to jestem za długo w tym biznesie, bym uwierzył, że w Melbourne znajdę się na trzecim miejscu. Nasz samochód ma jednak tempo, z którego możemy skorzystać. Być może będę w stanie wycisnąć dodatkową 0,1 lub 0,2 sekundy, ale zejść do poziomu 1:15 tak jak Mercedes nie dałbym rady.

30-latek podkreśla, że tegoroczny bolid Renault jest dużo lepszy od rozczarowującego poprzednika. Nasz balans jest lepszy, tył zachowuje się spokojniej, więc mogę naciskać na gaz dużo wcześniej. Mamy także niezawodność, na czym nam bardzo zależało. Do tej pory idzie nam nieźle. Ile to wszystko jest warte, przekonamy się o tym w Melbourne.