Ferrari zawiesza pracę w fabryce w Maranello

Zespół podjął ten krok w związku z pandemią koronawirusa.
15.03.2011:17
Aleksander Lemański
1374wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari w odpowiedzi na globalną pandemię koronawirusa zamknęło fabrykę w Maranello.

Włochy są krajem w Europie, który najbardziej ucierpiał w wyniku wybuchu COVID-19. Rząd nałożył ścisłe zakazy w całym kraju, aby ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się wirusa w społeczności.

Podczas gdy niektórym przedsiębiorstwom pozwolono kontynuować działalność, Ferrari uznało, że dział samochodów drogowych nie jest w stanie utrzymać produkcji z powodu problemów z łańcuchem dostaw.

W oświadczeniu wydanym przez włoskiego producenta stwierdzono, że produkcja w Maranello i Modenie zostanie natychmiast zakończona do 27 marca, natomiast zespół F1 zawiesi działalność operacyjną. Personel będzie jednak mógł kontynuować pracę zdalnie z domu.

Dyrektor generalny Ferrari Louis Camilleri powiedział: W tym czasie moja wdzięczność kierowana jest przede wszystkim do kobiet i mężczyzn Ferrari, którzy swoim ogromnym zaangażowaniem w ciągu ostatnich kilku dni wykazali się pasją i oddaniem, które określają naszą markę. Wraz z naszymi dostawcami zapewnili produkcję firmy. I to z naszego szacunku dla nich, dla ich spokoju i spokoju ich rodzin zdecydowaliśmy o takim sposobie działania.

Ferrari nie jest jedynym zespołem, który podjął decyzję o zawieszeniu prac w fabryce. O podobnym ruchu poinformowały już Alfa Romeo, Racing Point czy Red Bull Racing.