Panthera kontynuuje przygotowania do debiutu w Formule 1

Zespół prowadzi rozmowy z FIA i ma świadomość, że może nie otrzymać miejsca w 2021 roku.
20.03.2010:30
Mateusz Szymkiewicz
1796wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Panthera potwierdza, że kontynuuje prace mające zakończyć się otrzymaniem miejsca w stawce Formuły 1.

W sierpniu ubiegłego roku pojawiły się pierwsze informacje na temat potencjalnego zgłoszenia, które może nazywać się Panthera Team Asia. Ekipa dysponująca wsparciem finansowym z Azji posiada już fabrykę nieopodal toru Silverstone, natomiast na jej czele stoi Benjamin Durand z przeszłością w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Docelowo zespół chciał otrzymać miejsce w Formule 1 na sezon 2021, jednakże władze serii deklarowały, iż stawka może zostać powiększona najwcześniej od 2022 roku. Jak teraz przyznał Durand, mimo kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa, Panthera kontynuuje przygotowania do debiutu w F1.

Nasz projekt nadal się rozwija, lecz jest za wcześnie, by ogłaszać konkretne stanowiska - powiedział Francuz dla Autosport.pt. Nadal prowadzimy rozmowy z zaangażowanymi stronami jak FIA oraz Formuła 1. Zainicjowaliśmy również dyskusje z kilkoma dostawcami silników, którzy mogliby nam zapewnić również wybrane elementy bolidu. Mimo to nie podpisaliśmy jeszcze żadnej wiążącej umowy. Debiutancki sezon będzie zdeterminowany ramami czasowymi, w których otrzymamy zgodę na starty. Wszystkie opcje są teraz sprawdzane.