Binotto: Nowa umowa Vettela zależy od jego wyników na torze

Szef Ferrari przyznał, że dla losów Niemca kluczowe będą pierwsze wyścigi sezonu 2020.
20.03.2010:18
Mateusz Szymkiewicz
734wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mattia Binotto potwierdził, że rozmowy w sprawie nowego kontraktu Sebastiana Vettela z Ferrari już ruszyły.

Niemiec jest związany ze stajnią z Maranello tylko do końca tego roku. Jego dalsza przyszłość w zespole jest przedmiotem spekulacji od kilku miesięcy, ze względu na coraz mocniejszą formę jego partnera - Charlesa Leclerca. Ponadto 22-latek otrzymał nową umowę, która wiąże go z Ferrari do 2024 roku, co wielu odczytuje jako zmianę lidera w zespole.

Rozpoczęliśmy już rozmowy o nowym kontrakcie - powiedział Mattia Binotto, zapytany o przyszłość Sebastiana Vettela w Ferrari. Ważne jest to, by zając się tym tematem jak najszybciej. To nie jest kwestia, którą zamierzamy pozostawić do końca tego sezonu. Jest w bardzo dobrej formie. Moim zdaniem nadal pozostaje skoncentrowany. Wie co musi zrobić dobrze. To kluczowy moment dla jego kariery, ponieważ to jak rozpocznie sezon będzie ważne podczas rozmów o umowie. Wszystko jest w jego rękach.

Zdaniem Włocha, sezon 2019 i konfrontacja z Charlesem Leclerkiem w jednym zespole mogła być jednym z najważniejszych wydarzeń w karierze Vettela. Ubiegły rok był dla niego ważny. Osiągi Charlesa były dla niego zaskoczeniem. Teraz jest zupełnie inna sytuacja, wie gdzie jest zawieszona poprzeczka i co należy zrobić. Moim zdaniem bardzo dobrze przygotował się na to zimą - zakończył Binotto.