Formuła 1 uruchomiła e-sportową serię z tegoroczną stawką

Wirtualne wyścigi będą transmitowane w terminach odwołanych Grand Prix.
20.03.2013:29
Maciej Wróbel
3909wyświetlenia
Embed from Getty Images

Władze Formuły 1 ogłosiły dziś utworzenie serii wirtualnych wyścigów Grand Prix - F1 Esports Virtual Grand Prix, które mają zastąpić odroczone wyścigi.

W serii wezmą udział kierowcy ścigający się w prawdziwej Formule 1. Ma to zapewnić fanom oglądanie wyścigowej rywalizacji pomimo trwającej pandemii koronawirusa, która storpedowała start tegorocznych zmagań w Formule 1.

Wirtualne GP będą odbywać się w miejsce każdej z odroczonych eliminacji. Pierwsze z nich - Wirtualne Grand Prix Bahrajnu - odbędzie się już w tę niedzielę, 22 marca. W każdy kolejny weekend wyścigowy do końca maja, wirtualne zmagania zajmą miejsce odroczonej rundy, która pierwotnie miała odbyć się w danym terminie.

W pierwszym wyścigu oprócz kierowców F1 wystąpi gościnnie także kilka gwiazd, których nazwiska zostaną wkrótce ujawnione. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, każdy z nich dołączy do rywalizacji zdalnie. Transmisja będzie nadawana na żywo z londyńskiej Gfinity Esports Arena 22 marca o godzinie 21:00.

Seria będzie korzystać z gry F1 2019 produkcji studia Codemasters. Długość wirtualnego GP Bahrajnu wyniesie 28 okrążeń, czyli 50% dystansu prawdziwego wyścigu. Transmisja będzie dostępna na oficjalnych profilach Formuły 1 w mediach społecznościowych - YouTube, Twitch oraz Facebook - a przewidywany czas jej trwania wynosi półtorej godziny, wliczając sesję kwalifikacyjną.

Z uwagi na różnice w umiejętnościach pomiędzy kierowcami, gra ma być skonfigurowana tak, by zapewnić jak najbardziej wyrównane ściganie. Z góry ustalone mają być ustawienia samochodu, a uszkodzenia pojazdów zostaną zmniejszone. Włączona zostanie także kontrola trakcji oraz ABS.

W pozostałe weekendy przewidziane są także wyścigi pokazowe, w których fani z całego świata będą mogli zmierzyć się z kierowcami F1. Szczegóły na temat każdego z nadchodzących wirtualnych GP będą na bieżąco podawane na oficjalnych profilach Formuły 1 w social mediach.