Grand Prix Azerbejdżanu oficjalnie odroczone

Sezon będzie mógł najwcześniej wystartować 14 czerwca w Kanadzie.
23.03.2013:45
Mateusz Szymkiewicz
821wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zarządca Baku City Circuit potwierdził odroczenie tegorocznej edycji Grand Prix Azerbejdżanu.

Ze względu na pandemię koronawirusa władze Formuły 1 odwołały pierwsze siedem wyścigów sezonu 2020 i celowano w rozpoczęcie zmagań od rundy w Baku. Mimo to jak właśnie potwierdzono, Azerbejdżan wycofał się z organizacji Grand Prix w dotychczasowym terminie 5-7 czerwca.

Odroczenie zostało ustalone po długich dyskusjach z Formułą 1, FIA oraz władzami Republiki Azerbejdżanu - brzmi oficjalne oświadczenie Baku City Circuit. Jest to efekt globalnej pandemii COVID-19, a decyzja jest następstwem wytycznych udzielonych przez ekspertów oraz odpowiednie władze. Koncentracja BCC spoczywa na zdrowiu kibiców F1, personelu oraz uczestników mistrzostw. Jesteśmy rozczarowani, że nie będziemy w stanie zapewnić wam w czerwcu doznań związanych z motosportem na najwyższym poziomie. Będziemy monitorowali sytuację, by móc ogłosić nową datę wyścigu w 2020 roku.

Teoretycznie w tej chwili pierwszą eliminacją sezonu 2020 może zostać Grand Prix Kanady. Mimo to jest coraz większe prawdopodobieństwo, że Montreal również zrezygnuje z wyścigu w dniach 12-14 czerwca. Kanada zdążyła już wycofać swoje uczestnictwo z planowanych na lipiec Igrzysk Olimpijskich w Tokio.