Abiteboul: Zaufanie, jedność i zaangażowanie to kluczowe wartości

Renault opublikowało oficjalne oświadczenie po komunikacie o odejściu Ricciardo.
14.05.2012:53
Mateusz Szymkiewicz
3080wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul stojący na czele Renault postanowił nie odnosić się bezpośrednio do Daniela Ricciardo, po tym, jak potwierdzono jego transfer do McLarena od 2021 roku.

Australijczyk dołączy do stajni z Woking jako następca Carlosa Sainza, który otrzymał kontrakt na starty w Ferrari. 30-latek tym samym opuści Renault, które w połowie 2018 roku skusiło go perspektywą utworzenia mistrzowskiego zespołu. W rzeczywistości francuski producent nie zrealizował żadnego z postawionych celów, stawiając poważny krok do tyłu w sezonie 2019.

W kontekście bezprecedensowego sezonu 2020, rozmowy z Danielem Ricciardo dotyczące odnowienia kontraktu wygasającego z końcem roku, zakończyły się niepowodzeniem - brzmi oficjalne oświadczenie Renault.

W naszym sporcie, szczególnie w tej nadzwyczajnej sytuacji, wzajemne zaufanie, jedność oraz zaangażowanie są wartościami ważniejszymi niż kiedykolwiek dla fabrycznego zespołu - powiedział Cyril Abiteboul, szef Renault. Jestem przekonany, że w sezonie 2020 będziemy mieli szansę osiągnąć jeszcze więcej. Ambicje oraz strategia Renault DP World F1 Team pozostają niezmienione.

Ricciardo komentując swoje odejście z Renault za pośrednictwem mediów społecznościowych, dodał: Jestem bardzo wdzięczny za mój czas spędzony w Renault oraz za to, jak zostałem zaakceptowany w zespole. Na razie nie skończyliśmy i nie mogę doczekać się powrotu do startów w tym roku. Kolejny rozdział w mojej karierze dopiero się rozpocznie, więc dokończmy ten obecny w mocnym stylu. Dziękuję.

Na chwilę obecną jasne jest, że w sezonie 2021 kierowcą francuskiego zespołu pozostanie Esteban Ocon. Na jego partnera typowany jest Fernando Alonso, który miał wyrazić zainteresowanie przejęciem kokpitu zwolnionego przez Ricciardo. Renault ma brać pod uwagę również promocję jednego z juniorów. Zespół aktualnie wspiera m.in. Christiana Lundgaarda oraz Guanyu Zhou.