RaceFans: ROKiT zostanie sponsorem Mercedesa już od GP Austrii

Przed kilkoma tygodniami doszło do zakończenia tytularnej współpracy firmy z Williamsem.
24.06.2011:06
Mateusz Szymkiewicz
2884wyświetlenia
Embed from Getty Images

RaceFans.net informuje, że firma ROKiT w ciągu kilku najbliższych dni może zostać potwierdzona jako nowy sponsor Mercedesa.

Producent smartfonów był tytularnym partnerem Williamsa w sezonie 2019, posiadając umowę do końca 2023 roku. Mimo to przed kilkoma tygodniami stajnia z Grove potwierdziła, że doszło do przerwania współpracy, nie podając do publicznej wiadomości konkretnej przyczyny. Uważa się, że kontrakt był warty 25 milionów dolarów rocznie.

Według RaceFans.net, już od Grand Prix Austrii logo ROKiT może pojawić się na samochodach mistrzów świata - Mercedesa. Williams poproszony o komentarz w tej sprawie nie wyklucza podjęcia kroków prawnych.

Jesteśmy absolutnie zszokowani, że zespół, z którym mamy wieloletnie relacje, podpisał umowę z firmą ROKiT wiedząc, co niedawno się wydarzyło - brzmi stanowisko Williamsa.

Uważa się, że ROKiT prowadził jeszcze rozmowy z Ferrari, Racing Point oraz Haasem, lecz ostatecznie doszedł do porozumienia z Mercedesem. Rzecznik niemieckiego zespołu poproszony o potwierdzenie tych informacji, odparł jedynie, że szczegóły rozmów na temat przyszłych partnerstw są poufne.