Grosjean zainteresowany powrotem do Renault od sezonu 2021

Francuz podkreśla jednak, że jego pełna koncentracja spoczywa na sezonie z Haasem.
25.06.2009:49
Mateusz Szymkiewicz
1241wyświetlenia
Embed from Getty Images

Romain Grosjean przyznał, że jest zainteresowany otrzymaniem posady w zespole Renault.

Francuski producent ma wolne miejsce na sezon 2021, po tym, jak na podpisanie kontraktu z McLarenem zdecydował się Daniel Ricciardo. W gronie kierowców łączonych z miejscem u boku Estebana Ocona wymienia się Fernando Alonso, Sebastiana Vettela, Valtteriego Bottasa, Guanyu Zhou czy Christiana Lundgaarda.

Teraz jednak zainteresowanie posadą w Renault wyraził Romain Grosjean, który zadebiutował w Formule 1 w sezonie 2009 jako kierowca francuskiego producenta. To byłaby fajna historia. Spędziłem dziesięć lat w Enstone i sfinansowali większość mojej kariery. Poza tym ostatnie podium dla Enstone zostało zdobyte przeze mnie! Miło byłoby tam wrócić, ale tak samo uważam o dalszych startach dla Haasa lub innego zespołu.

Nie przejechaliśmy nawet jednego wyścigu, a już myślimy o następnym roku, co jest nieco dziwne. Mimo to jesteśmy już w połowie czerwca, kiedy zazwyczaj rusza rynek transferowy. Przede wszystkim musimy wrócić do wyścigów i przekonać się jak reaguje samochód. Postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy i zobaczyć, czy nadal prezentuję poziom, jaki od siebie oczekuję. Dopiero wtedy rozpocznę rozmowy, by zorientować się co mogę zrobić.

Francuz zapytany przez ESPN co uważa o dotychczasowych ruchach na rynku kierowców, odpowiedział: Było kilka niespodzianek, a jedną z nich był Sebastian [Vettel] i decyzje podjęte w następstwie jego wyboru. Zrobiłbym pewne rzeczy nieco inaczej, ale rozumiem to i ciekawie było to obserwować. Oczywiście, Carlos odchodząc do Ferrari zwolnił dobrą posadę w McLarenie, która jest szansą dla Ricciardo. Teraz miejsce w Renault może być atrakcyjne na przyszłość.

Przy limitach budżetowych mamy nadzieję, że większa liczba zespołów będzie konkurencyjna i moim zdaniem Racing Point po zimowych testach jest w niezłym położeniu. Są naprawdę konkurencyjni i wykonali świetną pracę z Mercedesem, więc jest kilka ekip, których szanse w przyszłości wyglądają dobrze. Sytuacja na rynku kierowców jest interesująca i mamy kilka wolnych miejsc, ale moim zdaniem każdy się wstrzyma i szczegółowo przyjrzy sytuacji.