Webber: W sezonie 2020 o tytuł powalczą Hamilton i Verstappen

Według Australijczyka, Red Bull jest już w stanie rzucić wyzwanie Mercedesowi.
24.06.2009:46
Maciej Wróbel
1719wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Marka Webbera, w sezonie 2020 walka o tytuł mistrzowski rozstrzygnie się między Lewisem Hamiltonem i Maksem Verstappenem.

Sezon 2020 rozpocznie się już za niespełna dwa tygodnie od wyścigów na austriackim Red Bull Ringu. Powszechnie za faworytów nadchodzących zmagań uważa się Mercedesa oraz Red Bulla napędzanego silnikami Hondy.

W rozmowie z holenderskim Ziggo Sport Mark Webber stwierdził, że głównymi pretendentami do tytułu będą Hamilton i Verstappen. Tak naprawdę uważam, że wszystko rozstrzygnie się pomiędzy Lewisem a Verstappenem. Nie widzę nikogo innego, kto mógłby stanowić realne zagrożenie dla Mercedesa, nawet Ferrari. Nikt inny nie będzie też tak mocnym przeciwnikiem dla Lewisa jak Max.

Australijczyk uważa również, że stajnia z Milton Keynes będzie w stanie pokonać Mercedesa, jednak nie ma pewności co do silników Hondy. Tak, wierzę w sposób pracy Red Bulla oraz aerodynamikę ich samochodu. Pytanie tylko, jak w starciu z Mercedesem poradzi sobie Honda. Silniki Mercedesa są prawdopodobnie mocniejsze, co da im dodatkową przewagę i ułatwi życie ich kierowcom.