Vasseur: Alfa nie planuje szybkiej decyzji ws. składu na sezon 2021

Szef zespołu uważa, że ostateczna decyzja zapadnie w październiku lub listopadzie.
27.06.2015:24
Mateusz Szymkiewicz
627wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Alfy Romeo - Frederic Vasseur, wykluczył szybką decyzję zespołu w sprawie kierowców na sezon 2021.

Ekipy z górnej połowy stawki - Ferrari oraz McLaren, postanowiły bardzo szybko zabezpieczyć swoje przyszłoroczne składy. Umowy stajni z Maranello z Carlosem Sainzem oraz ekipy z Woking z Danielem Ricciardo zostały potwierdzone jeszcze przed startem sezonu 2020.

Jak potwierdził szef Alfy Romeo, komunikat jego ekipy w sprawie składu na 2021 rok pojawi się najwcześniej w październiku. Jesteśmy w innej sytuacji. Zawsze podejmujemy decyzję między październikiem a listopadem i nie zmienimy tego. Chcę byśmy byli skoncentrowani na pierwszych wyścigach i nie marnowali energii. Musimy spisać się w tym roku, ponieważ nagroda finansowa będzie istotna przed następnym sezonem - powiedział Frederic Vasseur.

Aktualnie barwy stajni z Hinwil reprezentują Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi, z których pracy jest zadowolony Vasseur. Nasz duet jest dobry. Wierzę w nich. Antonio stale się poprawia i miał dobrą drugą połowę poprzedniego sezonu. Zdecydowanie będziemy mieli dobrą parę kierowców na 2021 rok, ale o tym porozmawiamy dopiero później.

Francuz zaprzeczył również spekulacjom, jakoby w najbliższej przyszłości Alfa Romeo mogła zakończyć bliską współpracę z Ferrari. Mamy mocne partnerstwo, które dobrze funkcjonuje. Nie wydaje mi się, byśmy mogli zmienić nasze podejście w krótszej perspektywie - zakończył Frederic Vasseur.