Theo Pourchaire weźmie udział w pierwszym treningu w Meksyku

Alfa Romeo nie poinformowała jednak, którego z etatowych kierowców zastąpi 20-latek.
26.10.2300:09
Maciej Wróbel
397wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Alfa Romeo potwierdził, że jego kierowca rezerwowy - Theo Pourchaire - zasiądzie za sterami C43 podczas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Meksyku.

20-letni Francuz, który od ubiegłego roku pełni funkcję rezerwowego kierowcy stajni z Hinwil, jest bardzo bliski zdobycia tytułu mistrzowskiego Formuły 2 w sezonie 2023. Na jedną rundę przed końcem kampanii Pourchaire dysponuje 25-punktową przewagą nad drugim Frederikiem Vestim.

Przez pewien czas Francuz wymieniany był również w gronie kandydatów do zastąpienia Guanyu Zhou w Sauberze w sezonie 2024. Ostatecznie szwajcarska ekipa postanowiła nie zmieniać swojego składu kierowców, a Pourchaire pozostanie trzecim kierowcą zespołu także w przyszłym roku.

Teraz Alfa Romeo poinformowała, że Pourchaire weźmie udział w pierwszym treningu przed zbliżającym się Grand Prix Meksyku. Dla Francuza będzie to już drugi tego typu występ - w ubiegłym sezonie zasiadł on za kierownicą C42 podczas pierwszej sesji treningowej w Austin.

Pourchaire jest już piątym potwierdzonym juniorem, jaki zaprezentuje się w Meksyku - oprócz niego na tor imienia braci Rodriguezów wyjadą także Frederik Vesti (Mercedes), Isack Hadjar (AlphaTauri), Oliver Bearman (Haas) i Jack Doohan (Alpine).