Ocon: Byłbym szczęśliwy mając Alonso za zespołowego kolegę

"Moje osobiste zdanie na temat Fernando nie ma jednak nic wspólnego z tym, co zrobi zespół".
04.07.2009:06
Nataniel Piórkowski
368wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon nie ukrywa, że byłby bardzo zadowolony, gdyby Fernando Alonso podjął decyzję o powrocie do startów w F1 i podpisał umowę z Renault.

Dwukrotny mistrz świata jest wymieniany w gronie faworytów do zastąpienia Daniela Ricciardo, który potwierdził już, że od kolejnego sezonu będzie ścigał się w barwach McLarena.

Przy okazji czwartkowej konferencji prasowej przed inauguracyjnym wyścigiem w Austrii, Ocon pozytywnie wypowiedział się na temat możliwej współpracy z Alonso.

Moje osobiste zdanie na temat Fernando nie ma nic wspólnego z tym, co zrobi zespół. Mam świetne relacje z Fernando. Wymieniłem się kaskiem tylko z jednym kierowcą - właśnie z Fernando. To on był tym, który rzucił rękawicę Michaelowi. Ich pojedynki zaszczepiły we mnie miłość do tego sportu.

Nie wiem, czy dołączy do nas czy nie. Jeśli jednak mógłby wrócić, to byłbym z tego powodu bardzo zadowolony.

Zapytany o to,czy szef Renault - Cyril Abiteboul jest świadomy jego opinii, Francuz odparł: Nie wiem, może później powinniśmy o tym porozmawiać.

Ricciardo, który po tym sezonie zwolni wyścigowy fotel w stajni z Enstone, uważa, że Alonso jest najlepszym kandydatem na nowego kierowcę Renault.

Wskazałbym tylko jednego takiego kierowcę - Alonso. W tej chwili mam na myśli doświadczenie. Koledzy z zespołu są dla siebie punktami odniesienia. Ich współpraca może korzystnie wpływać na poszerzanie umiejętności. Zawsze można się czegoś nauczyć. Nie uważam, aby w tym sporcie był kierowca perfekcyjny. Zawsze można coś poprawić.