Marko: Ferrari powinno umieścić Szwarcmana w Alfie Romeo

Z kolei F1.com informuje, że stajnia z Hinwil kontaktowała się z Sergio Perezem.
23.07.2009:32
Mateusz Szymkiewicz
1872wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że Ferrari powinno postawić w przyszłym roku na Roberta Szwarcmana, wypożyczając go do Alfy Romeo.

Stajnia z Maranello wspiera od ubiegłego roku Micka Schumachera, który realizuje drugi sezon w Formule 2 i obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji. Szef Ferrari - Mattia Binotto, pytany o awansowanie Niemca do F1 przyznał, że póki co jest za wcześnie na takie rozważania.

Mimo to opiekun juniorskiego programu Red Bulla - Helmut Marko, uważa, że włoska ekipa powinna skoncentrować się na swoim innym kierowcy, Robercie Szwarcmanie. Zeszłoroczny mistrz F3 jest w tej chwili liderem tabeli Formuły 2.

Jest bystry, szybki oraz bardzo dobrze zarządza oponami. Jest naprawdę wyjątkowy. Na miejscu Ferrari umieściłbym go w przyszłym roku w Alfie Romeo - powiedział Helmut Marko dla f1-insider.com.

Według Lawrence'a Barretto z F1.com, Alfa Romeo miała póki co kontaktować się tylko z Sergio Perezem, który najprawdopodobniej stanie się wolnym zawodnikiem przed sezonem 2021. Racing Point ma pracować nad unieważnieniem kontraktu z Meksykaninem, chcąc ściągnąć w jego miejsce Sebastiana Vettela. Do drugiej posady w stajni z Hinwil prawa ma posiadać Ferrari z racji szeroko rozwiniętej współpracy technicznej oraz komercyjnej.

Uważa się, że Szwarcmanem może być jednak zainteresowany Haas. Zdaniem zwycięzcy wyścigu Le Mans - Johna Nielsena, Romain Grosjean powinien zacząć obawiać się o swoje miejsce w zespole. Kevin Magnussen musi utrzymać dobrą formę, którą pokazał na Węgrzech. Nie widzę jednak miejsca dla Grosjeana w kolejnym sezonie - powiedział 64-latek.