Perez ma nadzieję powrócić do rywalizacji w ten weekend

Taką informacją podzielił się fizjoterapeuta kierowcy - Xavi Martos.
05.08.2011:22
Maciej Wróbel
848wyświetlenia
Embed from Getty Images

Trener i fizjoterapeuta Sergio Pereza przyznał, że liczy na powrót meksykańskiego kierowcy do wyścigowej rywalizacji już w najbliższy weekend.

Sergio Perez wypadł ze stawki F1 przed Grand Prix Wielkiej Brytanii po tym, jak zdiagnozowano u niego zakażenie koronawirusem. Od tamtej pory Meksykanin przebywa w samoizolacji, a w kokpicie bolidu RP20 w trybie awaryjnym zastąpił go Nico Hulkenberg.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Perez przyznał, że czuje się dobrze i że nie może już się doczekać powrotu na tor. Dzięki Bogu czuję się dobrze - powiedział 30-latek. Nie miałem żadnych objawów. To były długie dni i nie mogę się doczekać powrotu.

Fizjoterapeuta kierowcy, Xavi Martos, ujawnił, że Perez bardzo chce wystąpić w Grand Prix Siedemdziesięciolecia i że dużo trenował podczas izolacji. Musi być w jak najlepszej formie fizycznej i mentalnej - stwierdził Martos w rozmowie z dziennikiem La Vanguardia. Realizujemy plan treningowy na najbliższy wyścig, o ile uzyska zgodę na występ. Jeśli nie, to wystartuje w Barcelonie.

Perez w pierwszym wyścigu na Silverstone został zastąpiony przez Nico Hulkenberga. Zespół Racing Point przyznał, że start Niemca w kolejnym wyścigu jest prawdopodobny. Sam kierowca ostrożnie podchodzi do tych doniesień. Myślę, że ostateczną odpowiedź poznamy w czwartek - stwierdził Hulkenberg w wywiadzie dla RTL. Do tego czasu musimy być cierpliwi.

Były kierowca Renault i Force India dodał również, że nawet jeśli nie wystartuje w Grand Prix Siedemdziesięciolecia, to i tak zamierza dalej walczyć o powrót do Formuły 1. Poczułem krew w ten weekend i nie mogę doczekać się powrotu za kierownicę. Jestem tu jednak tylko gościnnie i przyjmuję wszystko takim, jakim jest.