Kubica wystąpi w pierwszym treningu przed GP 70-lecia

Polak będzie pomagał Alfie Romeo w rozwoju problematycznego bolidu C39.
05.08.2012:15
Nataniel Piórkowski
3503wyświetlenia


Robert Kubica weźmie udział w pierwszym treningu Formuły 1 przed Grand Prix 70-lecia.

W środę stajnia Alfy Romeo potwierdziła, że Polak przejmie stery bolidu Antonio Giovinazziego, aby wykorzystując swoje doświadczenie i pozyskane informacje przyczyniać się do rozwoju bolidu C39.

To trzeci tego typu występ Kubicy w tym sezonie. Wcześniej krakowianin pomagał stajni z Hinwil przy okazji pierwszego piątkowego treningu przed Grand Prix Styrii i Grand Prix Węgier.

Cieszę się mogąc wrócić za kierownicę w pracowitym okresie początku sezonu - powiedział Kubica. Jazda bolidem F1 to wyjątkowe doświadczenie, tym bardziej na torze takim, jak Silverstone.

Ten obiekt to historia. Stanowi sprawdzian dla kierowcy i maszyny i jest jednym z najlepszych na całym świecie. Nawet bez kibiców czujemy tutaj ekscytację. Głównym celem będzie jednak pomoc zespołowi w rozwoju bolidu.

Szef Alfy Romeo - Fred Vasseur, dodał: Cieszę się, że Robert powróci w ten weekend do naszego bolidu. Przekazywane przez niego dotychczas informacje cechowała wysoka jakość a jego praca okazała się bardzo cenna dla całego zespołu - zarówno w trakcie jazdy jak i podczas odpraw inżynieryjnych.

Robert zna Silverstone od podszewki i jestem przekonany, że pomoże nam wykonać krok naprzód.