Ecclestone: Briatore powinien zostać szefem Ferrari

Według 89-latka Mattii Binotto brakuje agresji przy kierowaniu zespołem.
07.08.2011:46
Maciej Wróbel
977wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Berniego Ecclestone'a, Flavio Briatore powinien zastąpić Mattię Binotto na stanowisku szefa Ferrari.

Stajnia z Maranello w sezonie 2020 spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, przez co pod znakiem zapytania stoi przyszłość najważniejszych osób w zespole, w tym szefa - Mattii Binotto. Choć sam zainteresowany zapewnił, że jest spokojny o swoją przyszłość w Ferrari, to jednocześnie ujawnił, że przestał pełnić funkcję dyrektora technicznego włoskiej ekipy.

Według byłego szefa Formula One Group, Berniego Ecclestone'a, to za mało i Binotto powinien ustąpić miejsca byłemu szefowi Benettona i Renault - Flavio Briatore. Zdobywał w przeszłości z Renault tytuły mistrzowskie i jest niesamowicie kompetentny - stwierdził 89-latek w wywiadzie dla niemieckiego Bilda.

Ecclestone już w przeszłości krytykował Binotto za jego styl zarządzania zespołem. Stwierdził też, że Włoch nie jest wystarczająco agresywny, by być w stanie werbować pracowników z innych stajni. Zdaniem Brytyjczyka, Briatore nie miałby z tym problemu. Jeśli Flavio zauważyłby kogoś, z kogo mógłby mieć użytek w swoim zespole, na pewno znalazłby sposób, żeby go do siebie ściągnąć.