Mercedes poświęcił piątkowe treningi na eksperymenty z bolidem W11

Zespół starał się także zebrać jak najwięcej informacji na temat pracy mieszanki C4.
07.08.2019:30
Nataniel Piórkowski
671wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes wykorzystał piątkowe treningi do lepszego zrozumienia pracy opon C4 oraz przeprowadzenia kilku eksperymentów z bolidem W11.

Kierowcy Srebrnych Strzał podzielili się prowadzeniem w tabeli. Podczas FP1 najlepszym czasem popisał się Valtteri Bottas, z koeli popołudniu nowym rekordem weekendu błysnął Lewis Hamilton.

Bardzo dobrze znamy ten tor, ścigaliśmy się tutaj przed tygodniem, więc nie musimy powtarzać zbyt wielu prac nad ustawieniami. Byliśmy więc w stanie przeznaczyć ten czas na pewne eksperymenty - przyznał dyrektor do spraw inżynierii Mercedesa, Andy Shovlin.

Najważniejsze jest to, że udało nam się postawić dobry krok naprzód w zrozumieniu nowej alokacji mieszanek. Są o stopień miększe niż przed tygodniem, więc musieliśmy wykonać z nimi trochę pracy - szczególnie z mieszanką C4, która nie była dostępna w ubiegły weekend.

Był to jednak dla nas relatywnie prosty dzień. Zebraliśmy informacje, których potrzebowaliśmy. Po piątku jest tylko jeden znak zapytania - która z opon jest szybsza na pojedynczym okrążeniu: C4 czy C3? Wygląda na to, że ich osiągi są bardzo zbliżone. Przyjrzymy się temu dzisiaj w nocy.

Bolid zdaje się być dobrze zbalansowany. Mogliśmy nawet zaoszczędzić trochę kilometrów, bo nie musieliśmy duplikować pracy. Stąd nieco niższy przebieg niż zazwyczaj - podsumował Brytyjczyk.