RaceFans.net: Turcja, Bahrajn i Abu Zabi uzupełnią kalendarz

Lokalne media zapowiadają, że wyścig na Istanbul Park odbędzie się 15 listopada.
18.08.2012:31
Mateusz Szymkiewicz
1892wyświetlenia
Embed from Getty Images

RaceFans.net podaje, że wyścigi w Turcji, Bahrajnie oraz Abu Zabi uzupełnią kalendarz Formuły 1 na sezon 2020.

Runda na Istanbul Park była organizowana w latach 2005-2011 i jej obecność w tegorocznym harmonogramie oznaczałaby powrót po dziewięciu sezonach. Źródła RaceFans.net informują, że Grand Prix Turcji ma otrzymać miejsce w kalendarzu 15 listopada, dwa tygodnie po zmaganiach na Imoli.

Lokalne media potwierdzają, że wyścig na Istanbul Park na pewno dojdzie do skutku. Jedyne obawy mają być związane z pogodą, ponieważ w tym rejonie w połowie listopada temperatura powietrza waha się od 9 do 15 stopni Celsjusza.

Dwa tygodnie po Grand Prix Turcji ma dojść do skutku podwójna runda na torze Sakhir w Bahrajnie. Formuła 1 ma dążyć do organizacji wyścigów na różnych konfiguracjach obiektu pod Manamą, w terminach 29 listopada oraz 6 grudnia.

Sezon 2020 ma zamknąć Grand Prix Abu Zabi przesunięte o dwa tygodnie względem pierwotnej wersji kalendarza. Wyścig na Yas Marina ma otrzymać datę 13 grudnia.

RaceFans.net informuje też, że Liberty Media miało brać pod uwagę tor Jerez, jednakże była arena zmagań o Grand Prix Hiszpanii oraz Europy miała przegrać rywalizację z Istanbul Park. Z kolei Wietnam miał podjąć decyzję o odroczeniu pierwszej edycji wyścigu w Hanoi na sezon 2021.