Ocon: Jestem przekonany, że możemy walczyć o trzecie miejsce

Szóste Renault traci do trzeciego McLarena zaledwie dziewięć punktów.
02.09.2010:39
Mateusz Szymkiewicz
1545wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon jest przekonany, że Renault może podjąć walkę o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Stajnia z Enstone ma za sobą bardzo mocny występ w Grand Prix Belgii, do którego ruszała z drugiej oraz trzeciej linii. Z kolei w wyścigu Daniel Ricciardo zameldował się na mecie na czwartym miejscu z najszybszym okrążeniem, natomiast Esteban Ocon był piąty, wyrównując swój najlepszy wynik w karierze.

Aktualnie Renault zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów ze stratą dziewięciu punktów do trzeciego McLarena. Zdaniem Ocona, walka o podium na koniec sezonu jest w zasięgu ręki zespołu. Tak, możemy to zrobić. Przed nami jeszcze dziesięć wyścigów i mniej więcej jesteśmy na początku sezonu. Przed nami długa droga i miło jest widzieć, że wkraczamy do walki. Potrzebujemy regularnych zdobyczy punktowych. Nie chcemy zaliczyć kolejnego weekendu jak w Barcelonie. Kiedy pojawią się takie możliwości jak teraz [w Belgii], najważniejsze będzie zdobywanie punktów i zrobiliśmy to w ten weekend.

Francuz dodał, że udany występ na Spa-Francorchamps był dla niego ważny po trudnym starcie sezonu 2020. To było bardzo zachęcające. Miło było znaleźć się wśród samochodów Red Bulla. Musimy to robić częściej i regularniej. Wyglądamy na szybkich, kiedy korzystamy z pakietu o niskim poziomie docisku. Tak było na Silverstone i tak było teraz w Belgii. Szkoda, że nie mamy podwójnej rundy na Spa, ale przed nami Monza i tam również powinniśmy być szybcy.