R. Schumacher: Vettel mógł zdecydować się na roczną przerwę

Niemiec zwraca uwagę, że nagle ucichły plotki łączące 33-latka z Astonem Martinem.
02.09.2010:27
Mateusz Szymkiewicz
1433wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ralf Schumacher uważa, że Sebastian Vettel mógł zdecydować się na roczną przerwę od startów w Formule 1, zwracając uwagę na nagłą ciszę w temacie przyszłości Niemca.

33-latek pozostaje bez kontraktu na sezon 2021, po tym, jak na zakończenie współpracy zdecydowało się Ferrari. Kierowca był głównie łączony z przenosinami do Racing Point, które w przyszłym roku przyjmie nazwę Aston Martin. Mimo to w ostatnim czasie zapanowała cisza w temacie Sebastiana Vettela, podczas gdy Sergio Perez jest bardzo pewny utrzymania miejsca w zespole.

Jeśli chodzi o niego, teraz jest to kwestia pokonywania partnera w ostatnich wyścigach, a potem powrotu do domu, gdzie będzie mógł pomyśleć o następnych ruchach - powiedział Ralf Schumacher, zapytany o sytuację Sebastiana Vettela. W tej chwili zrobiło się bardzo cicho wokół niego. Możliwe, że podjął decyzję o rocznej przerwie.

Czterokrotny mistrz świata przyznał, że obecnie jego koncentracja spoczywa na Formule 1, aniżeli projektach w innych seriach wyścigowych. Mogę powiedzieć sobie stop i usiąść na kanapie w domu, ale nadal uważam, że Formuła 1 jest fajna. Wiem, że moim jedynym wyborem będzie zespół, który ma ambicje do osiągnięcia dużych rzeczy - powiedział Sebastian Vettel.