Steiner: Każdego dnia pytam Ferrari o postępy nad silnikiem

Szef Haasa ma świadomość, że tegoroczna jednostka mocno ogranicza możliwości VF-20.
03.09.2010:44
Mateusz Szymkiewicz
1207wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner przyznał, że jest rozczarowany tegorocznymi osiągami jednostki napędowej Ferrari.

Stajnia z Kannapolis przechodzi przez bardzo skomplikowany sezon, w którym po siedmiu wyścigach ma zaledwie jeden punkt. Bolid VF-20 w dużej mierze jest ograniczany przez silnik Ferrari, który po tajnym porozumieniu zawartym przez producenta z FIA, w tej chwili dysponuje najsłabszymi osiągami.

Gunther Steiner pytany po Grand Prix Belgii, czy cieszy go fakt, że Romain Grosjean był w stanie walczyć na torze z Sebastianem Vettelem oraz Charlesem Leclerkiem, odpowiedział: Przynajmniej Romain był zdolny do walki, ale bądźmy szczerzy, nie przystąpiliśmy do mistrzostw, by toczyć pojedynki o trzynaste miejsce. Co w tym jest satysfakcjonującego? Wiemy gdzie jesteśmy w tej chwili. Możecie sobie wyobrazić jak się czujemy. Nie ma żadnych postępów przy silniku, więc samochody pozostaną na mniej więcej tym samym poziomie w 2021 roku. Na Monzy zobaczymy kopię Spa.

Ferrari nie może nic zrobić z jednostką w tym sezonie. Nie mogę wam dokładnie powiedzieć co stanie się w 2021 roku, ale wiem, że pracują nad rozwiązaniem problemów, ponieważ pytam o to każdego dnia. Nie spodziewam się jednak klarownych odpowiedzi. Nie dowiemy się, gdzie dokładnie będzie nasze miejsce w stawce z nowym silnikiem, dopóki nie przystąpimy do mistrzostw w kolejnym roku.