Binotto: Wczesne ogłoszenie naszej decyzji pomogło Vettelowi

Włoch cieszy się z pozostania Niemca w F1, ale ma nadzieję, że Ferrari pokona Astona Martina.
15.09.2009:21
Nataniel Piórkowski
1047wyświetlenia
Embed from Getty Images

Wczesne ogłoszenie odejścia Sebastiana Vettela z Ferrari pomogło mu w znalezieniu nowego zespołu na sezon 2021 - uważa szef Scuderii, Mattia Binotto.

Włoch podkreśla, iż jest zadowolony z tego, że Niemiec podpisał umowę z Astonem Martinem. Wydaje mi się, że nie jest to niespodzianka. Bardzo cieszymy się z tego rozstrzygnięcia. Sądzę, że fakt, iż bardzo wcześnie ogłosiliśmy Sebastianowi naszą decyzję, dał mu większe szanse na znalezienie fotela na sezon 2021.

Jestem zdania, że to wspaniale dla F1, iż Seb będzie nadal ścigał się tutaj w przyszłym sezonie. To czterokrotny mistrz świata i fantastyczny kierowca.

Czy poradzi sobie dobrze w Aston Martinie, Racing Point? Myślę, że tak. Mam jednak nadzieję, że Ferrari będzie przed nimi.

Z kolei szef działu sportów motorowych Mercedesa a zarazem mniejszościowy udziałowiec Astona Martina - Toto Wolff, z radością przyjmuje decyzję Niemca o kontynuowaniu kariery w Formule 1.

Mam udziały w Astonie Martinie, więc z tej perspektywy to świetna wiadomość. Niemiecki rynek jest dla nas drugim najważniejszym na świecie. To także wspaniała informacja dla całej Formuły 1. Seb jest drugim najbardziej utytułowanym kierowcą tej dekady. Dla sportu to ważne, że kierowca pokroju Sebastiana, który wciąż znajduje się w szczycie kariery, nie rezygnuje z dalszych startów.

Jest też druga perspektywa. Seb wniesie do zespołu Astona Martina wielką wiedzę. Lance, który naprawdę dokonuje postępów i znajduje się na superpoziomie, także na tym skorzysta. Seb ma wielkie doświadczenie. Na tej fali cały zespół będzie w stanie osiągnąć progres. Myślę, że to będzie to właśnie zasługa Sebastiana.