Schumacher oraz Ilott wezmą udział w treningu do GP Eifelu

Niemiec podejmie współpracę z Alfą, natomiast Brytyjczyk z Haasem.
29.09.2014:36
Mateusz Szymkiewicz
1337wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher oraz Callum Ilott wezmą udział w pierwszym treningu do Grand Prix Eifelu na torze Nurburgring.

Niemiec oraz Brytyjczyk są juniorami Ferrari i startują w tym roku w Formule 2. Schumacher na dwie rundy przed końcem mistrzostw zajmuje pozycję lidera z przewagą 22 punktów nad kolejnym w tabeli Ilottem.

Jak potwierdzono, syn Michaela Schumachera zadebiutuje podczas oficjalnej sesji Grand Prix już w trakcie najbliższej rundy na Nurburgringu. Mick podejmie współpracę z zespołem Alfy Romeo, zastępując podczas pierwszego treningu Antonio Giovinazziego. Z kolei Ilott dołączy do ekipy Haas, choć póki co nie jest jasne, kto udostępni mu swój samochód na dziewięćdziesiąt minut jazd.

Swoją szansę ma otrzymać również Robert Szwarcman, który jest kolejnym juniorem Ferrari i w Formule 2 znajduje się na piątej pozycji w klasyfikacji. Rosjanin weźmie udział w pierwszym treningu do Grand Prix Abu Zabi, lecz jeszcze nie wiadomo z jakim zespołem.

Przed debiutem cała trójka w środę weźmie udział w testach z Ferrari na torze Fiorano, gdzie otrzyma do dyspozycji model SF71H z sezonu 2018.

Chcieliśmy zorganizować te testy, by nasza trójka młodych kierowców była jak najlepiej przygotowana do udziału w treningach, które pozostaną dla nich na zawsze wyjątkowym momentem - powiedział Laurent Mekies, dyrektor sportowy Ferrari. Będą mogli zmierzyć się z samochodem Formuły 1, który jest dużo bardziej skomplikowany od maszyn aktualnie przez nich wykorzystywanych.