Alonso: Schumacher pozostanie krok przed Hamiltonem

39-latek zwrócił uwagę, że Niemiec walcząc o tytuły nigdy nie przegrał z partnerem.
01.10.2010:52
Mateusz Szymkiewicz
3291wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso uważa, że Michael Schumacher na zawsze pozostanie krok przed Lewisem Hamiltonem w historii Formuły 1.

Brytyjczyk jest o krok od wyrównania rekordu największej liczby zwycięstw w Formule 1, który obecnie należy do Schumachera. Z kolei w przypadku zdobycia mistrzostwa świata w sezonie 2020, Hamilton będzie drugim zawodnikiem po Niemcu z siedmioma tytułami na koncie.

Pamiętam Michaela jako kierowcę z największym talentem - powiedział Fernando Alonso dla Sport Bild. Hamilton jest zdecydowanie bardzo dobrym kierowcą, a na pewno najlepszym ze swojej generacji. Mimo to nie zdobył tytułu z McLarenem, kiedy jego partnerem był Jenson Button. Z kolei Nico Rosberg wygrał mistrzostwa w Mercedesie. Michaelowi nigdy to się nie zdarzyło, zawsze wygrywał. Dla mnie Michael jest krok przed nim.

Hiszpan odniósł się również do kryzysu na linii Vettel-Ferrari, który doprowadził do rozstania po sezonie 2020. Jeżeli podpisujesz kontrakt z Ferrari, to zakładasz, że możesz zostać mistrzem świata. Po zdobyciu czterech tytułów, Vettel prawdopodobnie myślał, że dopisze sobie następny. Mimo to czasem nie masz szczęścia z doborem właściwego momentu oraz okazji. Obaj trafiliśmy na okres, w którym nie mieliśmy właściwego samochodu. Mimo to nie koncentrowałem się tylko na Formule 1, próbowałem także w Le Mans oraz pozostałych wyścigach.