FIA przygotowała plan awaryjny na wypadek niekorzystnej pogody

Ewentualny transport poszkodowanego ma odbywać się drogą lądową i powietrzną.
09.10.2019:45
Nataniel Piórkowski
1919wyświetlenia
Embed from Getty Images

FIA przygotowała plan awaryjny na wypadek utrzymania się niekorzystnych warunków pogodowych w dalszej części Grand Prix Eifelu.

Zarówno FP1 jak i FP2 zostały odwołane, ponieważ ze względu na fatalne warunki pogodowe helikopter medyczny nie byłby w stanie dotrzeć do szpitala w Koblencji w ciągu 20 minut. Takie okno czasowe jest zapisane w załączniku do Międzynarodowego Kodeksu Sportowego.

Transfer poszkodowanego do szpitala może odbywać się także drogą lądową, o ile jego realizacja nie potrwa dłużej niż regulaminowe 20 minut. Według pierwotnych planów stworzonych z myślą o wyścigowym weekendzie na Nurburgringu byłoby to niemożliwe.

Według informacji do jakich dotarł magazyn Autosport awaryjne rozwiązanie zakłada przetransportowanie osoby wymagającej pomocy drogą lądową na odcinku pierwszych 3 kilometrów.

Pozwoli to na opuszczenie górzystego terenu, w którym często panują najbardziej niekorzystne warunki. Dalsza część drogi do szpitala zostanie pokonana już przy wykorzystaniu helikoptera. Dzięki temu możliwe będzie spełnienie warunku 20 minut.

Prognozy na sobotę prezentują się optymistycznie. Szanse opadów są bardzo niskie. Przewiduje się, że nad torem będzie świeciło słońce, chociaż temperatury będą oscylować w granicach 10 stopni Celsjusza. Dużo gorzej wyglądają obecnie perspektywy na niedzielę, gdy pogoda może znowu być podobna do tej z piątku.