Ricciardo: Cieszę się, że opuszczę Renault będące w mocnej formie

Australijczyk podkreśla przy tym, iż nie koncentruje się jeszcze na McLarenie.
12.10.2018:14
Mateusz Szymkiewicz
1409wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo przyznał, że cieszy się, iż opuści Renault będące na fali wznoszącej, aniżeli notujące rozczarowujące wyniki.

Australijczyk jeszcze przed startem sezonu zdecydował się podpisać kontrakt z McLarenem na starty od 2021 roku. Kierowca był zawiedziony wolnym tempem rozwoju Renault, jednakże z biegiem mistrzostw model R.S.20 umożliwił podjęcie walki o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Ricciardo podczas ostatniego wyścigu na torze Nurburgring wywalczył również pierwsze podium dla zespołu od momentu powrotu w roli konstruktora w 2016 roku. Jak przyznał kierowca, pomimo tego nie żałuje swojej decyzji o przejściu do McLarena od nowego sezonu.

Kolejny rok to zupełnie inna historia. Przechodzę z tym dalej, jednakże ten wynik jest dobrym podsumowaniem naszej dwuletniej przygody - powiedział Daniel Ricciardo dla Sky Sports F1. Mam do tego normalne podejście, jestem pozytywnie nastawiony i podekscytowany kolejnym rokiem, ale zdecydowanie ten wolałbym zakończyć na wznoszącej. Ludzie uważają, że łatwiej odchodzi się z zespołu z problemami, ale idąc gdzieś indziej, do lepszego środowiska, nie chcę mieć za sobą trudnego okresu.

Chcę odnosić sukcesy w każdym wyścigu. Dobrze jest odchodzić z niezłymi wynikami oraz z pozytywnym nastawieniem w ekipie, w której jest mnóstwo ekscytacji oraz szczęścia. Podoba mi się wszystko co dzieje się teraz i po prostu jestem szczęśliwy, że przechodzimy przez udany sezon.