Motorsport.com: Russell może stracić miejsce w Williamsie

Według Roberto Chinchero, amerykańscy właściciele ekipy mają rozmawiać z Perezem.
15.10.2022:00
Mateusz Szymkiewicz
2968wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoski Motorsport.com informuje, że przyszłoroczna posada George'a Russella w Williamsie znalazła się pod dużym znakiem zapytania.

Według Roberto Chinchero, nowi właściciele stajni z Grove mają rozważać angaż Sergio Pereza. Meksykanin pozostaje bez kokpitu na sezon 2021, po tym, jak Racing Point zdecydowało się na rozwiązanie jego wieloletniej umowy.

30-latek uważany był za faworyta do posady w Haasie, jednakże rozmowy między nim a amerykańskim zespołem miały załamać się pod koniec września. Na rynku kierowców pojawił się Nikita Mazepin z lukratywnym wsparciem finansowym ojca i wiele wskazuje na to, że Rosjanin stał się nowym priorytetem stajni z Kannapolis.

Zaskakującą alternatywą dla Pereza ma być Williams, który w połowie lipca ogłosił zatrzymanie na przyszły rok George'a Russella oraz Nicholasa Latifiego. Mimo to przyszłość pierwszego z wymienionych kierowców ma być niepewna po zmianie właścicieli zespołu na Dorilton Capital. Amerykańska grupa rzekomo będzie mogła powołać się na klauzulę „zmiany kontroli” i rozwiązać umowę z 22-latkiem. Motorsport.com podkreśla jednak, że sprawa nie jest przesądzona.

Roberto Chinchero dodaje, że scenariusz ze zwolnieniem z Williamsa będzie o tyle niekorzystny dla Russella, ponieważ na jego zatrudnienie od sezonu 2021 był zdecydowany Mercedes. Przenosiny Brytyjczyka miała zablokować Claire Williams, która nie zgodziła się na zerwanie ważnego kontraktu, chcąc w ten sposób podnieść wartość zespołu na etapie sprzedaży. Mercedes rzekomo był już po słowie z Astonem Martinem w sprawie przenosin swojego obecnego zawodnika - Valtteriego Bottasa.

W kontekście Pereza oraz Williamsa warto podkreślić, że RaceFans.net typuje Otmara Szafnauera na nowego szefa stajni z Grove od 2021 roku. Amerykanin obecnie stoi na czele Racing Point, czyli zespołu reprezentowanego przez kierowcę z Meksyku.