Mick Schumacher kierowcą wyścigowym Haasa od 2021 roku

Legendarne nazwisko wraca do Formuły 1 po dziewięcioletniej przerwie.
02.12.2008:59
Mateusz Szymkiewicz
2514wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher został przedstawiony jako nowy kierowca wyścigowy Haasa od sezonu 2021.

Niemiec jest juniorem Ferrari i startuje w tym roku w Formule 2, gdzie na rundę przed końcem zajmuje pozycję lidera klasyfikacji. Syn Michaela Schumachera posiada w swoim dorobku także Mistrzostwo Europy Formuły 3, wywalczone w 2018 roku.

Jak potwierdzono, 21-latek doczeka się w kolejnym sezonie debiutu w Formule 1 z ekipą Haas. Dotychczasowe doświadczenie Schumachera za kierownicą współczesnego bolidu to dwa dni testowe z kwietnia 2019 roku, kiedy to współpracował w Bahrajnie z Ferrari oraz Alfą Romeo.

Perspektywa awansu od następnego roku do roli kierowcy Formuły 1 sprawia, że jestem niesamowicie szczęśliwy i po prostu oniemiały - powiedział Mick Schumacher. Chciałbym podziękować całemu Haas F1 Team, Scuderii Ferrari oraz Akademii za wiarę we mnie. Chciałbym także podkreślić moją miłość do rodziców, którym zawdzięczam wszystko. Od zawsze wierzyłem, że mogę spełnić moje marzenie o startach w Formule 1. Wielkie podziękowania kieruję także do kibiców motorsportu, którzy wspierali mnie przez całą karierę. Jak zawsze dam z siebie wszystko i nie mogę już doczekać się rozpoczęcia przygody z Haasem.

Jestem zachwycony potwierdzając, że Mick Schumacher dołączył do naszego składu na następny sezon i nie mogę doczekać się powitania go w zespole - dodał Gunther Steiner, szef Haasa. Formuła 2 słynie z tego, że jest platformą do potwierdzania talentów, a tegoroczna stawka jest jedną z najbardziej konkurencyjnych. Mick wygrywał wyścigi, zdobywał miejsca na podium, a także pokazywał wyjątkowy talent. Wierzymy, że zasłużył na awans do Formuły 1. Nie możemy doczekać się rozpoczęcia budowy wieloletniego projektu i oczekuję zaangażowania Micka zarówno na torze jak i poza nim.

Schumacher, który związał się z Haasem wieloletnim kontraktem, będzie zespołowym partnerem Nikity Mazepina. Duet debiutantów od 2021 roku zastąpi Kevina Magnussena oraz Romaina Grosjeana.

Niemiec zainauguruje współpracę z zespołem już podczas pierwszej sesji treningowej do Grand Prix Abu Zabi, a także w testach dla debiutantów organizowanych po zakończeniu sezonu.