Bottas żałuje pokonania tylko jednego szybkiego kółka

Fin przyznaje, że w końcówce Q3 powinien był przejechać dwa pomiarowe okrążenia.
24.10.2017:35
Nataniel Piórkowski
385wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas żałuje decyzji o pokonaniu tylko jednego pomiarowego okrążenia na ostatnim przejeździe w Q3.

Przed finałowymi przejazdami Mercedes założył do obu bolidów pośrednią mieszankę. Podczas gdy zdobywca pole position - Lewis Hamilton, postanowił wykonać dwa pomiarowe okrążenia, Bottas postawił na standardową taktykę jednego szybkiego kółka z małym zapasem paliwa.

Opierając się na odczuciach pod koniec kwalifikacji zdecydowaliśmy się na wykonanie przejazdu na pośredniej mieszance. Po prostu czuliśmy, że są one nieco szybsze od miękkich. Później trzeba było podjąć decyzję o tym, czy przejechać dwa okrążenia przedzielone jednym wolniejszym, czy tylko jedno szybkie kółko.

Jadąc jedno szybkie, masz w bolidzie mniej paliwa, ale z drugiej strony mogą pojawić się problemy z dogrzaniem ogumienia. Zdecydowałem się na tę opcję. To była tylko i wyłącznie moja decyzja. To podejście sprawdziło się w Q2. Wygląda jednak na to, że taktyka Lewisa była lepsza.

Moje okrążenie było naprawdę porządne, może nie perfekcyjne, ale porządne. Na tym torze trudno jest pokonać jedno czyste kółko, taka jest już chyba charakterystyka tego obiektu.

Koniec końców uważam teraz, że powinniśmy byli przejechać dwa pomiarowe okrążenia.

Bottas ustawi swój bolid na drugim polu startowym, po brudniejszej stronie toru, mając w bolidzie pośrednie opony. Ruszający z trzeciego miejsca Max Verstappen będzie korzystał na pierwszych okrążeniach wyścigu z miękkiej mieszanki.

Fin przyznał, że byłoby dobrze znaleźć się po czystej stronie toru na P1, ale celuje w zrobienie wszystkiego co tylko będzie możliwe z drugiego pola.