Seidl: Musimy utrzymać wysoką niezawodność

Zdaniem szefa McLarena będzie to kluczowy czynnik w walce o trzecią pozycję w tabeli.
22.11.2012:18
Nataniel Piórkowski
459wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef McLarena - Andreas Seidl przyznaje, że jego zespół musi utrzymać wysoki poziom niezawodności, jeśli chce myśleć o zakończeniu obecnego sezonu na trzeciej pozycji w klasyfikacji konstruktorów.

Na trzy wyścigi przed finiszem mistrzostw świata, McLaren traci pięć punktów do Racing Point, ale jednocześnie dysponuje przewagą 13 punktów nad Renault oraz 19 nad Ferrari.

Przed McLarenem dwa kolejne domowe wyścigi - głównym udziałowcem firmy jest bowiem bahrajński fundusz inwestycyjny Mumtalakat, powiązany z tamtejszą rodziną królewską.

Teraz bardzo ważne jest to, abyśmy koncentrowali się wyłącznie na sobie. Wciąż możemy wycisnąć wyższe osiągi z naszego bolidu, zwłaszcza w soboty - podkreśla Seidl.

Istotne znaczenie ma także utrzymywanie wysokiego poziomu niezawodności. Jak dotąd mamy pod tym względem świetną passę. To duży krok naprzód w porównaniu do poprzednich lat. To tylko pokazuje, jak wiele wysiłków czyni nasza ekipa, zarówno w fabryce jak i na torze.

Potrzebujemy czystych wyścigowych weekendów, optymalizowania strony operacyjnej oraz strategii zjazdów na wymianę opon. Myślę, że razem z naszymi kierowcami jesteśmy w stanie brać udział w tej walce, utrzymywać szanse przy życiu. Taki jest nasz cel.