Massa: Powrót Alonso może okazać się rozczarowaniem

Brazylijczyk obawia się, że 39-latek podzieli losy Schumachera w Mercedesie.
23.11.2009:01
Mateusz Szymkiewicz
1065wyświetlenia
Embed from Getty Images

Felipe Massa ma wątpliwości, czy powrót Fernando Alonso do Formuły 1 okaże się sukcesem.

Hiszpan po dwuletniej przerwie zdecydował się na podpisanie kontraktu z Renault, które od sezonu 2021 będzie występowało pod nazwą Alpine. Zdaniem byłego partnera Alonso - Felipe Massy, kierowca wiążąc się z zespołem, który od wielu lat nie odniósł dużego sukcesu, ryzykuje kolejne sezony w Formule 1 pełne frustracji.

Fernando ze swoim talentem jest fenomenem, co rzadko widzimy wśród kierowców - powiedział Felipe Massa, partner Alonso w Ferrari z lat 2010-2013. Mimo to należy pamiętać, że wkracza do zespołu, który nie zdobywa czołowych pozycji, a on sam przez dwa lata był poza sportem. Nie można ukrywać, że będzie to miało negatywny efekt, tak jak w przypadku Michaela. Jego nie było przez trzy lata i nie był w stanie wrócić na wcześniejszy poziom.

Wiek także odgrywa rolę. Fernando będzie miał 40 lat, podczas gdy na torze będzie rywalizował przeciwko 20 lub 25-latkom. To jest problem, ale należy jednak pamiętać o tym, że Alonso jest wielkim talentem i potrafi wykonywać dobrą robotę. Z pewnością jest to pozytywne dla Formuły 1, że zdecydował się na powrót.