Perez: Znajduję się w szczytowym momencie kariery

Kierowca Racing Point liczy na zwieńczenie sezonu konkurencyjnymi wynikami.
22.11.2013:11
Nataniel Piórkowski
1149wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez uważa, że znajduje się w szczytowym momencie swojej kariery w Formule 1.

Perez zdobył w ubiegłą niedzielę swoje pierwsze podium w sezonie 2020 i dziewiąte w karierze. Dzięki zgarnięciu osiemnastu punktów Meksykanin wskoczył na czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, za Lewisa Hamiltona, Valtteriego Bottasa i Maxa Verstappena.

Myślę, że jest to dla mnie bardzo udany sezon, ale wiadomo, że w Formule 1 bardzo istotne znaczenie ma potencjał twojego bolidu - przyznał Perez, który po zakończeniu kampanii rozstanie się z ekipą Racing Point.

W przeszłości miewałem już naprawdę udane sezony, ale nie postrzegaliśmy ich jako dobrych, właśnie ze względu na możliwości bolidu. Kończyłem już mistrzostwa na siódmym miejscu, kilka razy na ósmym. Wciąż jednak wykonywałem dobrą pracę, wręcz fantastyczną pracę.

Teraz znajduję się na wysokim poziomie jeśli chodzi o moją karierę. To prawdopodobnie szczytowy jej moment przez wzgląd na doświadczenie, zrozumienie, komunikację z zespołem. Jestem z nim związany od dłuższego czasu, a to na pewno pomaga.

Ten rok był mieszanką wzlotów i upadków, związanych z wieloma rzeczami, okolicznościami. Niektóre były związane z tym, co działo się na torze, inne rozgrywały się poza nim. Znajdujemy się jednak na właściwym szlaku. Wierzę, że podium z Turcji pozwoli nam ukończyć ten sezon z mocnym wynikiem.