Hamilton: To kolejne przypomnienie, jak groźna może być F1

Brytyjczyk jest wdzięczny za działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa kierowców.
29.11.2019:14
Nataniel Piórkowski
699wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton przyznaje, że wypadek Romaina Grosjeana jest kolejnym przykładem tego, jak bardzo niebezpieczna jest rywalizacja w Formule 1.

Kierowca Haasa został przetransportowany do szpitala z podejrzeniem złamania żeber i drobnymi oparzeniami. Siła z jaką Francuz uderzył o barierę wynosiła 53G. Uderzenie było tak potężne, że bolid VF-20 został rozerwany na dwie części i stanął w płomieniach.

Zwycięzca Grand Prix Bahrajnu, Lewis Hamilton, powiedział: To były szokujące ujęcia. Kiedy wsiadam do bolidu zdaję sobie sprawę z tego, że podejmuję ryzyko. Z wielkim respektem podchodzę do ryzyka, które jest częścią tego sportu. Napisałem o tym w przerwie, bo to przerażające.

Nie wiem jakiego przeciążenia doświadczył Romain, ale jestem wdzięczny, że Halo zadziałało jak należy. Dobrze, że bariera nie odcięła jego głowy, że nie doszło do tego typu incydentu. Ten wypadek mógł się skończyć dużo gorzej.

To tylko przypomina nam i mam nadzieję także ludziom, którzy nas oglądają, że Formuła 1 to niebezpieczny sport. Jedziemy na limicie i igramy z tym limitem. Wszyscy musimy podchodzić do tego z wielkim szacunkiem.

Hamilton pochwalił FIA za pracę nad poprawą standardów bezpieczeństwa w Formule 1. To kolejny dowód, jak wspaniałą pracę wykonała Formuła 1 i FIA. Wyjść cało z takiego wypadku... Oczywiście zostanie wszczęte dochodzenie i przed naszymi organami wiele pracy aby zagwarantować, że taka sytuacja nie powtórzy się nigdy więcej.

Hamilton dojechał do mety przed Maxem Verstappenem. Był dzisiaj bardzo szybki, więc musiałem jechać na limicie, starając się kontrolować przewagę. Ten tor jest bardzo wymagający fizycznie. Mamy tu wiele szybkich zakrętów i naprawdę je czułem. Byłem jednak w stanie reagować, gdy tylko pojawiała się konieczność.

Ślizgałem się jednak dość często i myślałem, jak będzie wyglądała końcówka wyścigu. Dziękuję mojemu zespołowi, ponieważ wykonał dzisiaj świetną pracę w zakresie taktyki. Czuję zaszczyt, że mogłem zapewnić mu kolejny taki wynik.