Ferrari potwierdza utworzenie niezależnego działu do obsługi Haasa

Do pracy w nim będą oddelegowani byli inżynierowie Scuderii.
22.12.2012:09
Mateusz Szymkiewicz
1941wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari potwierdza, że na terenie fabryki w Maranello utworzy dział odpowiedzialny za współpracę z zespołem Haas.

Pod koniec sezonu 2020 ogłoszono, że dotychczasowy projektant włoskiej ekipy - Simone Resta, dołączy do stajni z Kannapolis. Póki co nie jest jasne, jaką rolę obejmie 50-latek, jednakże razem z nim w tą samą stronę ma podążyć jeszcze kilku pracowników Ferrari.

Stajnia z Maranello w związku z wprowadzeniem limitów budżetowych musi zrezygnować z części inżynierów, którzy będą oddelegowani do niezależnego działu odpowiedzialnego za współpracę z Haasem. Ferrari prowadzi już budowę oddzielnej fabryki, do której dostępu nie będą mieli pracownicy formalnie związani ze Scuderią.

Osoby te będą przebywały w Maranello, ale w zupełnie innym budynku niż Scuderia Ferrari - powiedział Mattia Binotto, szef zespołu. Nie będą oni mieli dostępu do głównej siedziby, która będzie oddzielona. Jeśli chodzi o naszą relację, to są oni [Haas] klientami. Niektórzy z naszych ludzi dołączą do zespołu i traktujemy to jako szansę dla nich. W ten sposób są w stanie wzmocnić organizację oraz dział techniczny.

Dla nas jest to konieczność, ponieważ w związku z ograniczeniami musieliśmy zmniejszyć zespół. Mimo to Haas pozostanie ekipą niezależną od Ferrari. Nie jest to nasza juniorska stajnia i nie będziemy wymieniali informacji wykraczających poza przepisy.

Binotto dodał, że utworzenie nowego działu ma zapobiec sytuacji, w której zwolnieni pracownicy zostaną przechwyceni przez konkurencję. Jeżeli muszę zmniejszyć swoją organizację, to cieszę się, że ci ludzie dołączają do Haasa i stanowią jego wzmocnienie, aniżeli wkraczają na rynek i stają się dostępni dla innych zespołów. To z tej perspektywy patrzymy na naszą współpracę.