Grosjean: Żeby wygrywać w F1 trzeba mieć najlepszy bolid

Francuz cieszy się z szansy, jaką otrzymał Sergio Perez.
03.02.2118:08
Łukasz Tarnacki
827wyświetlenia
Embed from Getty Images

Romain Grosjean twierdzi, że najważniejszym czynnikiem w walce o zwycięstwa w Formule 1 jest dysponowanie bardzo dobrym boliem.

Francuz odszedł z Haasa po sezonie 2020. Współpracę zakończył przedwcześnie, po bardzo groźnie wyglądającym wypadkiem podczas GP Bahrajnu.

Podsumowując końcówkę swojej przygody z F1, Grosjean uważa, że wykonał bardzo dobrą pracę za kierownicą niekonkurencyjnego samochodu, jakim przez kilka ostatnich lat dysponowała amerykańska stajnia.

Aby wygrać w Formule 1 trzeba mieć najlepszy samochód. Kierowcy tutaj to absolutnie najwyższa półka, różnice między nimi są minimalne. Kiedy Leclerc, Verstappen czy Russell będą mieli do dyspozycji lepsze pakiety, z pewnością utrudnią życie Hamiltonowi. Gdyby umieścić Hamiltona w Haasie nic by nie zrobił. Występ Russela podczas GP Sakhiu to doskonały przykład na to jak ważny jest bolid.

Grosjean jest także zadowolony z sytuacji w jakiej znalazł się Sergio Perez, który podpisał kontrakt z zespołem Red Bulla. Cieszę się, że nadarzyła mu się taka okazja. Mam nadzieję, że zabłyśnie i poradzi sobie we współpracy z zespołem z czołówki. To jego druga taka szansa. Pierwszą było przejście do McLarena, ale teraz Checo dysponuje dużo większym doświadczeniem. Myślę, że Sergio jest gotów złapać byka za rogi - kończy Francuz.