Zespół z Monako gotowy dołączyć do F1

Niewykluczone, że F1 zrezygnuje z 200 milionów dolarów wpisowego dla nowych ekip.
09.02.2117:46
Maciej Wróbel
1596wyświetlenia
Embed from Getty Images

Potencjalny nowy zespół z siedzibą w Monako zgłosił gotowość na złożenie wniosku o dołączenie do stawki Formuły 1.

Początki tego projektu sięgają roku 2019, kiedy to zmarły niedawno Adrian Campos oraz jego partner biznesowy Salvatore Gandolfo ogłosili swoje plany wejścia do Formuły 1. Fundamentem projektu jest firma menedżerska Monaco Increase Management, która specjalizuje się w opiece nad karierami młodych kierowców. Jednym z podopiecznych MIM jest między innymi Pascal Wehrlein.

W czerwcu ubiegłego roku Gandolfo ujawnił, że projekt jest wciąż żywy, lecz ze względu na pandemię musiał zostać odroczony. Inną przeszkodą jest sposób, w jaki Liberty Media obecnie rozdziela dochody między zespoły.

Ostatnia wypowiedź Gandolfo ma jednak znacznie bardziej optymistyczny wydźwięk, co w dużej mierze ma związek z objęciem stanowiska szefa F1 przez Stefano Domenicalego.

Wierzymy, że ostatnie wypowiedzi nowego dyrektora generalnego F1, Stefano Domenicalego, sugerujące, że przepis o 200 milionach dolarów wpisowego dla nowych uczestników może zostać zniesiony, stanowią krok naprzód we właściwym kierunku - stwierdził Gandolfo.

Doceniamy otwartość zarówno Stefano, jak i FIA i jesteśmy gotowi do podjęcia niezbędnych kroków w celu sfinalizowania naszego wniosku - dodał Włoch.