Horner: Red Bull ignoruje plotki łączące Verstappena z Mercedesem

Holender uważany jest za faworyta do zastąpienia Lewisa Hamiltona od sezonu 2022.
24.02.2114:58
Mateusz Szymkiewicz
518wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner przyznał, że Red Bull ignoruje sygnały, jakoby Mercedes dążył do zatrudnienia Maksa Verstappena już od sezonu 2022.

Kierowcy stajni z Brackley dysponują zaledwie rocznymi kontraktami i szczególnie w przypadku Lewisa Hamiltona spekuluje się, jakoby nadchodzące mistrzostwa mogły być jego ostatnimi w Formule 1. Na następcę Brytyjczyka typowany jest Max Verstappen, który wkracza już w szósty rok współpracy z Red Bullem.

Przed kilkoma tygodniami Helmut Marko potwierdził, że umowa Red Bulla z Holendrem do 2023 roku posiada klauzulę osiągów, natomiast Christian Horner uważa, że w przypadku odejścia Hamiltona, to Verstappen będzie kierowcą na szczycie listy życzeń Mercedesa.

Szef Red Bulla pytany teraz przez Autosport, czy obawia się utraty 23-latka na rzecz aktualnych mistrzów świata już przed sezonem 2022, odparł: Wydaje mi się, że jestem tutaj już zbyt długo, by martwić się tym co inni robią. Najważniejsze jest zachowanie koncentracji na własnych poczynaniach. Dla nas oraz dla Maksa bardzo ważne jest to, by zbudować formę na pokazanym ostatnio potencjale. To jest nasz cel. Nie przywiązuję wielkiej uwagi do spekulacji. Musimy kontrolować rzeczy zależne od nas i zmaksymalizować poziom osiągów.