Brundle: Ricciardo może odnieść sukces z McLarenem

Brytyjczyk dodał, że rozumiał decyzję o kontrakcie z Renault, choć uważał ją za błąd.
14.04.2108:46
Mateusz Szymkiewicz
1574wyświetlenia
Embed from Getty Images

Martin Brundle wierzy, że Daniel Ricciardo będzie mógł w przyszłości odnosić sukcesy z McLarenem, jeżeli tylko wykaże się cierpliwością.

Australijczyk po dwuletnim okresie startów dla Renault podjął decyzję o związaniu się kontraktem z ekipą z Woking, licząc na powrót do walki w czołówce po rewolucji technicznej w 2022 roku.

W swoim pierwszym występie w pomarańczowych barwach podczas Grand Prix Bahrajnu, Ricciardo zameldował się na mecie na siódmym miejscu.

Nie licząc Mercedesa, do którego musiałby jakimś cudem się dostać, gdzie jeszcze mógł pójść? - powiedział Martin Brundle w Australian Grand Prix Podcast. Nie wyobrażam sobie jego powrotu [do Red Bulla]. Prawdopodobnie mógł tam zostać, ale zdał sobie sprawę, że cała miłość zespołu skupiona jest w kierunku Maksa. Całkowicie to rozumiem.

Renault było błędem, z którego zdawaliśmy sobie sprawę od początku. Rozumiałem jednak jego silną potrzebę odejścia z Red Bulla. Wierzę, że jeżeli wykaże się cierpliwością i pozostanie związany z McLarenem, to będzie mógł razem z nimi wrócić do czołówki.