Miami coraz bliżej organizacji wyścigu Formuły 1

Władze miasta w najbliższych godzinach mają wyrazić zgodę na tor wokół Hard Rock Stadium.
15.04.2111:26
Mateusz Szymkiewicz
907wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport informuje, że Miami jest coraz bliżej organizacji wyścigu Formuły 1.

Od kilku lat władze serii pracują nad drugą eliminacją w Stanach Zjednoczonych i na lokalizację wybrano Miami. Pierwsza propozycja zakładająca Grand Prix na ulicach miasta spotkała się z natychmiastowym sprzeciwem. Z kolei drugi oraz ostateczny plan dotyczył obiektu wykorzystującego parking wokół Hard Rock Stadium.

Według La Gazzetta dello Sport, władze Miami Gardens, Miami Dolphins oraz Formuły 1 wypracowały ostateczne porozumienie, które w najbliższych godzinach ma zakończyć się pozwoleniem na organizację Grand Prix.

Na środę zaplanowane jest finalne głosowanie na temat wyścigu Mistrzostw Świata od 2022 roku na torze wokół Hard Rock Stadium - podaje Lorenzo Pastuglia, korespondent włoskiej publikacji.

Nie jest tajemnicą, że prowadzimy negocjacje z Miami i są one na zaawansowanym etapie. Zdecydowanie naszym celem jest drugi wyścig w Stanach Zjednoczonych - dodał Stefano Domenicali, dyrektor generalny Formuły 1.

Amerykańskie media informują, że Miami przeznaczy 5 milionów dolarów na udogodnienia, które zminimalizują wpływ Formuły 1 na funkcjonowanie lokalnej społeczności. Środki zostaną wykorzystane między innymi na ekrany dźwiękochłonne.

Miasto miało również zadeklarować, iż tor nie będzie wykorzystywał dróg publicznych, a sesje rozgrywane w trakcie weekendu Grand Prix nie będą pokrywały się z godzinami szkolnymi.